9 C
Pec
E diel, 25 Shkurt, 2024

Një Delegacion nga Bashkimi Europian të mërkurën pritet ta vizitoi Tiranën

Nje delegacion i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Europian me 27 Shkurt  viziton Tiranen.Gjatë  kësaj  vizite antaret e delegacionit pritet te takohen  me kreun e Parlamentit, Gramoz Ruçi.

Në krye të takimeve, qëndron takimi me kryetarin e opozitës, Lulzim Basha dhe kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi. Më pas takimet vijojnë me kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Punëve të Jashtme, Gent Cakaj.

Gjate kesaj vizite delegacioni europian   do të informohet  në detaje mbi situatën e re në tê cilën është futur  Shqiperia  pas dorëzimit tê mandateve parlamentare të opozitës dhe hapat që priten të merren në vijim.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...