9.9 C
Pec
E shtunë, 1 Prill, 2023

Një fabrikë në Chicago Heights shkatërrohet nga një zjarr masiv

Një fabrikë në Chicago Heights u shkatërrua në një zjarr masiv të hënën në mëngjes.

Zjarri shpërtheu në Morgan Li rreth orës 6 të mëngjesit në bllokun 1100 të Washington Avenue. Objekti prej 46 mijë metrave katrorë u përfshi plotësisht nga flakët dhe u përhap shpejt në ndërtesat fqinje.

Askush nuk ndodhej brenda fabrikës në momentin e zjarrit. Nuk raportohet për të lënduar.

Deri në mesditën e së hënës, zjarrfikësit kanë qëndruar në vendngjarje. Shkaku i zjarrit është duke u hetuar.

Morgan Li njoftoi në janar 2022 se e bleu këtë objekt të Chicago Heights.

 

Në atë kohë, ajo tha se kjo hapësirë shtoi “21 mijë metra katrorë hapësirë të prodhimit vendas, montimit dhe magazinimit në 5.2 hektarë për prodhuesit e drurit dhe metaleve me rritje të shpejtë”. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...