18.2 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Një fundjavë me derbi! Sot fokusi te Xhaka, Mustafi, Strakosha dhe "El Clasico"

Në të gjithë territorin europian sot do të kemi program të plotë të ndeshjeve në futboll, Radio-portali Njeshi fokusohet tek derbitë e sotëm.

Në La Ligë, Real Madrid do të ketë tentimin final për titull kampioni pasi e presin në “Santiago Bernabeu” rivalin e përjetshëm Barcelonën në një “Clasico” kritike. Los Blancos kanë minus 9 pikë me Blaugranët në tabelë ndërsa kanë mbetur edhe 13 ndeshje deri në përfundim të këtij sezoni 2018/19 në Primera Division. “El Clasico” luhet sonte në ora 20:45.

Në Serie A, 15 minuta më herët në Romë në ora 20:30 nis “Derby della Capitale” mes Lazios dhe Romës. Derbi i parë sezonal i ka takuar Romës 3-1, por Biancoclestet do të shikojnë mundësit për tu hakmarrë pasi edhe janë në një formë të mirë. Roma ndodhet në pozitën 5-të me 44 pikë. Lazio në vendin e 6-të me 38pikë.

Në Premier League, derbi ditës do të jetë mes Tottenham dhe Arsenal në ora 13:30. Dy rivalë, të ndarë në pak kilometra në Londrën veriore.

Në Bundesliga, lideri i kampionatit Borussia Dortmund ka humbur ndeshjen e parë pas dhjetorit, këtë herë nga Ausburg 2-1. Rezultati ia siguron vendin e parë por Bayern Munich ka mundësi të barazoj me pikë në rast se fiton sonte në udhëtim kundër Borussia Monchengladbach. Kjo ndeshje nis në ora 18:30

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...