10.2 C
Pec
E diel, 3 Dhjetor, 2023

Një i vrarë dhe gjashtë të plagosur pas granatimeve në Kherson të Ukrainës

Granatimet gjatë natës në Kherson kanë vrarë një person dhe kanë plagosur gjashtë.

Sipas raportimeve, në mesin e të plagosurve janë edhe dy fëmijë, shkruan Sky News.

Guvernatori rajonal, Oleksandr Prokudin, u shpreh se Khersoni është shënjestruar 20 herë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...