21.9 C
Pec
E martë, 6 Qershor, 2023

Një mënyrë e re e karikimit të telefonit po vjen, ja sa shpejt mbushim baterinë

Shpejtësia e karikimit të baterisë së shpejti do të shkojë në një nivel të ri, si dhe pritet një rritje e kapacitetit të baterive në telefona.

Prodhuesit kanë filluar të krijojnë dhe disa tashmë po planifikojnë të zbatojnë teknologji të reja të karikimit të shpejtë të baterive. Ngarkuesit me fuqi deri në 300W na presin së shpejti.

Gjatë periudhës së ardhshme, kompanitë OnePlus, Realme, Oppo dhe të tjera duhet të zbatojnë karikimin e shpejtë të baterisë 300W në telefonat e tyre.

Përveç rritjes së shpejtësisë së karikimit, ne presim edhe një kapacitet më të madh të baterisë. Kështu, shumë prodhues do të përdorin bateri 5500 mAh në vend të 5000 mAh aktuale. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...