16 C
Pec
E martë, 30 Maj, 2023

Njoftim për qytetarët me të drejtë vote në zgjedhjet e 23 prillit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton të gjithë qytetarët me të drejtë vote në katër komunat e Republikës së Kosovës: Mitrovicë e Veriut, Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok, se përmes makinës kërkuese të KQZ-së mund ta gjeni qendrën tuaj të votimit në zgjedhjet e 23 prillit.

Procedura për këtë qëllim është e thjeshtë, duke shënuar vetëm numrin personal të identifikimit në makinën kërkuese që është vendosur në ueb faqen e KQZ-së në hapësirën Gjej qendrën tuaj të votimit, apo në vegzën direkte: https://eomp.kqz-ks.org/

Në këtë makinë kërkuese janë përditësuar të dhënat e listës votuese në përputhje me
vendimin e KQZ-së për miratimin e listës së qendrave të votimit dhe lokacionet e tyre, i
datës 14 prill 2023. Sipas këtij vendimi, numri i përgjithshëm i qendrave të votimit në
këto katër komuna është 19 me gjithsej 34 vendvotime, prej tyre 6 janë qendra votimi të
rregullta me gjithsej 6 vendvotime, ndërsa 13 qendra të tjera votimi janë alternative me
gjithsej 28 vendvotime.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...