23.3 C
Pec
E diel, 7 Gusht, 2022

Nuk ka dakordim ndërmjet Kurtit dhe veteranëve, vazhdojnë protestat – kryeministri ditët në vijim do iu dorëzojë propozimin e tij

Pas dy orësh ka përfunduar takimi ndërmjet kryeministrit të vendit, Albin Kurti me përfaqësuesit e veteranëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ndërsa nuk ka është arritur ndonjë marrëveshje konkrete.

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL të UÇK-së, Faton Klinaku tha se në takim kanë biseduar gjatë dhe theksoi se ka mbetur që Kurti me shkrim t’ia dorëzojë propozimin e tij.

“Me kryeministrin nuk u dakroduam sepse ne kërkuam të kthehet pika 3.1 që e ka ndryshuar kjo Qeveri me Kuvendin e Kosovës që e kanë larguar beneficionin e veteranëve të luftës që me ligj nuk mund të jetë më e vogël se paga minimale… Ne i thamë që pika 3.1 të kthehet dhe seanca që do të mbahen ne vazhdojmë protesta”, tha Klinaku. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...