27.9 C
Pec
E mërkurë, 24 Korrik, 2024

Nuk kalon kërkesa e LDK-së për kthimin e projektligjit për KPK-në në Komisionin e Venecias

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj, ka kërkuar që projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Këshillin Prokurorial të Kosovës të kthehet për trajtim të Komisioni i Venecias.

Kërkesa e deputetit të LDK-së është refuzuar me 47 vota kundër, 27 për dhe 4 abstenime.

Ndaj kërkesës së Selmanaj ka abstenuar edhe Konjufca. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...