17.4 C
Pec
E mërkurë, 6 Korrik, 2022

Nuk kalon Projektligji për Trustin, 57 deputetët e pozitës votuan kundër

Me 57 vota kundër nuk ka kaluar Projektligji për Trustin.

102 deputetë sa ishin të pranishëm në sallë, 44 deputetë kanë votuar pro këtij Projektligji, 57 deputetët e pozitës votuan kundër dhe një deputetë abstenoi.

Projektligji për tërheqjen e Trustit ishte në rend dite edhe në seancën e djeshme, por pas mbylljes së punimeve shkaku i mungesës së kourumit, kjo pikë u shty për seancën e sotme.

Iniciuesi i kësaj nisme është deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...