16.9 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Nuk kalon propozimi i PDK-së që në seancë të diskutohet raporti i DASh-it, VV-ja kundër

Nuk ka kaluar propozimi i Partisë Demokratike të Kosovës që në këtë seancë të Kuvendit si pikë e katërt e rendit të ditës të jetë diskutimi në lidhje me raportin e DASh-it për Kosovën.

Kjo u pamundësua pasi deputetët e VV-së votuan kundër ndryshimit të rendit të ditës.

Ky propozim i PDK, për të cilin u pajtua edhe LDK e AAK, ka marr 26 vota për, 40 kundër dhe një abstenim. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...