11.3 C
Pec
E diel, 3 Mars, 2024

Nuk miratohet rezoluta rreth çmimit dhe faturimit të energjisë elektrike, abstenojnë deputetët e Vetëvendosjes

Kuvendi i Republikës së Kosovës nuk ka miratuar rezolutën për anulimin e vendimit rreth shtrenjtimit të çmimit të rrymës.

Për shkak të abstenimit, nga ana e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje.

Rezoluta ishte propozuar nga Partia Demokratike e Kosovës, duke marrë parasysh faturimet e larta ndaj konsumatorëve.

Pro saj votuan vetëm 29 deputetë, asnjë kundër dhe 55 deputetë abstenuan. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...