24.2 C
Pec
E shtunë, 19 Qershor, 2021

Nuk respektuan masat kundër COVID-19, gjobiten 827 qytetarë

Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës, ka shqiptuar 827 gjoba për shkelësit e Ligjit për Menaxhimin e pandemisë COVID-19.

Kështu bëhet e ditur, në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Po ashtu, gjatë 24 orëve të fundit policia ka shqiptuar 984 tiketa të trafikut, ndërsa për vepra të ndryshme penale ka arrestuar 12 persona.

Brenda një dite kanë ndodhur 21 aksidente me të lënduar dhe 37 me dëme materiale. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...