23.3 C
Pec
E diel, 7 Gusht, 2022

Nuk shkarkohet bordi i ZRrE-së, Pal Lekaj: Oh Zoti ju vraftë

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti, me 3 vota për e 6 kundër, nuk e kaloi mocioni e paraqitur nga LDK-ja për shkarkimin e Bordit të ZRRE-së.

Pas mos shkarkimit të bordit, deputeti Pal Lekaj iu drejtua “Oh Zoti ju vraftë” pozitës që e kundërshtuan.

“Vuçiq është deklaruar në media që ka pas një marrëveshje me KEDS. Ai nuk ka asnjë rëndësi për mua. E solla çka ka thënë dhe se janë të pandërgjegjshëm ndaj marrëveshjeve. Sa i përket Elektroserverit a s’ka qenë ky veprim politik i tyre sa mos më paguar qe disa vite”, u shpreh ai.

Ndërsa, VV-ja tha se kërkesa për shkarkim të Bordit të ZRRE-së nuk ka bazë ligjore.

Anëtari i komisionit dhe deputeti i VV-së, Armend Muja, ka përmendur disa vendime të opozitës e ndër to ishte edhe elektro serveri dhe marrëveshjet e nënshkruara nga Qeveria e atëhershme lidhur me furnizimin e energjisë elektrike në veri të vendit.

Muja ka folur edhe për marrëveshjen më veriun që është arritur e që sipas tij është një marrëveshje e dobishme dhe funksionale. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...