16 C
Pec
E diel, 16 Qershor, 2024

Numri i të vdekurve në Gaza arrin në 35 mijë e 984

Të paktën 35 mijë e 984 palestinezë janë vrarë dhe 80 mijë e 643 janë plagosur në sulmet izraelite në Gaza që nga 7 tetori, tha ministria e shëndetësisë së Gazës në një deklaratë të dielën.

Shumica e viktimave që nga tetori kanë qenë gra dhe fëmijë, ka thënë ministria, dhe mijëra trupa të tjerë ka të ngjarë të mbeten të pa numëruar nën rrënojat përgjatë enklavës së shkatërruar. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...