21.2 C
Pec
E hënë, 20 Shtator, 2021

Numri i të vdekurve nga zjarret pyjore në Turqi rritet në gjashtë

Autoritetet turke kanë gjetur trupat e dy personave të tjerë gjatë operacioneve të shuarjes së zjarreve në provincën jugore Antalya, me çka numri i të vdekurve si pasojë e zjarreve pyjore është rritur në gjashtë.

Burimet lokale po ashtu njoftuan se dy persona të tjerë të plagosur nga flakët e furishme në rrethin Manavgat të Antyalya-s u evakuuan dhe u dërguan në një spital lokal, shkruan Anadolu.

Nga zjarret në Manavgat që nga pasditja e djeshme janë prekur të paktën 275 persona./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...