13.7 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Nxënësit me lot në sy largohen nga Kosova

Tre nxënës të shkolles fillore “Dy Dëshmorët” në Piranë janë përshendetur sot me lotë në sy me shokët, shoqet,mësuesen e mësuesit e tyre , për bashkim familjarë jashtë vendit .

Postimi i plotë i mësimëdhënësit Mehmet Spahiu
Në shf.Dy Dëshmorët në Piranë,sot kujdestarët e klasëve dytë,katër dhe pestë,organizuan përcjellje për 3 nx.që pa dëshirën e tyre duhet të ndahen me lotë në sy duke u përshëndetur me shokët, shqet,mësuesen e mësuesit e tyre , vetem për të bërë bashkim familjarë jashtë vendit.Nx.të edukuar,të sjellshem,të respektuar qe ne ditarët e tyre lanë velersim maksimal.Fjala lamtumirë ishte shumë e rëndë dhe emocionuese për mësuesen Sahadete dhe mësuesit Muharem dhe Mehmet Spahiu! Unë uroi që këta nx të jenë nënë mrojtjen e Allahut,dhe një ditë t’i kthehen vendit duke kontribuar në KOSOVË që është vendi më i mirë në botë!”

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...