5.9 C
Pec
E diel, 3 Mars, 2024

O’Brien takon Maçedoncin, thotë se SHBA mbështet FSK-në si forcë mbrojtëse territoriale multi-etnike

Ndihmëssekretari i Shtetit amerikan për Europë dhe Euroazi, Jim O’Brien, ka takuar sot ministrin e Mbrojtjes së Kosovës, Ejup Maçedoncin.

Me një dedikim në platformën X, shoqëruar edhe me një fotografi, O’Brien rikonfirmon partneritetin e SHBA-së me Kosovën veçanërisht në aspektin e sigurisë.

”Ne e mbështesim Forcën e Sigurisë së Kosovës ndërsa ajo kalon në një forcë mbrojtëse territoriale multi-etnike, profesionale, të ndërveprueshme nga NATO-ja, që i nënshtrohet mbikëqyrjes civile. Jam i lumtur që takohem sot me ministrin e Mbrojtjes së Kosovës, Ejup Maqedoncin, dhe rikonfirmojmë partneritetin tonë me Kosovën”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...