8.1 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

“OBSh dërgon furnizime për dy spitale në jug të Gazën për herë të parë që nga 29 nëntori”

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) arriti të dërgojë furnizime në dy spitale në jug të Gazës që nuk kanë marrë asnjë dërgesë që nga 29 nëntori.

Kështu ka bërë të ditur drejtori i përgjithshëm i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, shkruan CNN.

“Sot OBSH dërgoi furnizime të traumës dhe kujdesit urgjent në Spitalin Evropian të Gazës dhe Kompleksin Mjekësor Nasser në jug të Gazës për të mbuluar nevojat e 4500 pacientëve”, është shprehur ai./Njeshi

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...