0.4 C
Pec
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

OBSH nis evakuimin e tre spitaleve në Gaza

Tre spitale në Gaza, të rrethuar nga Izraeli, kanë kërkuar ndihmë për evakuimin e pacientëve dhe ky proces është duke u zhvilluar, tha sot një zëdhënës i Organizatës Botërore të Shëndetësisë.

Zëdhënësi i OBSH-së, Christian Lindmaier tha se tre spitalet janë Al Shifa, nga i cili tashmë janë shpëtuar 28 foshnja, spitali Indonezian dhe spitali Al Ahli/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...