18.6 C
Pec
E premte, 26 Maj, 2023

Oda Nordike hapet në Kosovë, cilësohet urë lidhëse e investimeve nga këto shtete

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, merr pjesë në hapjen e Odës Nordike.

Me këtë rast ai ka thënë se shpreson që Oda të jetë urë lidhëse që bizneset nga këto vende të investojnë në Kosovë.

Kryetarja e Odës Nordike të Tregtisë, Afërdita Pllana, u shpreh i bindur se Oda do të ndihmojë në rritjen ekonomike, por dhe hapjen e vendeve të reja të punës.

Ambasadori i Finlandës Matti Nissinen u shpreh se bashkëpunimi ekonomik ndemjet vendit të tij dhe Kosovës do të vazhdojë dhe Oda do të jetë mundësi shumë e mirë.

Edhe ambasadori i Norvegjisë Jens Erik Grondahl, e cilësoi këtë nismë si të qëlluar, duke shtuar se mbeten të përkushtuar në intensifikimin e bashkëpunimit.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...