15.7 C
Pec
E hënë, 15 Prill, 2024

Oficeri i sigurisë në Mekë ndihmon pelegrinin me aftësi të kufizuara për të parë Qaben

Në një veprim që ka fituar zemrat në mbarë botën, një oficer sigurie në Xhaminë e Madhe në Mekë është parë duke ndihmuar një pelegrin me aftësi të kufizuara për të pasur një pamje më të mirë të Qabes së shenjtë gjatë pelegrinazhit të Umres.

Sipas mediave të huaja, skena u shpalos kur një që supozohet të jetë i huaj, i penguar nga kufizimet fizike, mbërriti për të kryer Umren.

Por, për shkak të kufizimeve fizike, u përball me vështirësi për të parë Qaben.

I shtyrë nga gjendja e vështirë e pelegrinit, u shfaq oficeri i sigurisë për t’u siguruar që ai mund të përjetonte këtë moment kyç.

Dhe pamjet që po qarkullojnë në mediat sociale tregojnë oficerin e sigurisë që mbante pelegrinin me aftësi të kufizuara, duke i lejuar atij qasje në një pikë të favorshme nga e cila mund të shihte Qaben, pika qendrore e adhurimit islam.

Videoja pati shpejt një admirim të gjerë, me shumë njerëz që lavdëruan veprimin vetëmohues të oficerit të sigurisë.

Thirrjet për njohje dhe shpërblim për veprën e tij vërshuan platformat e mediave sociale, duke theksuar ndikimin e thellë të gjestit të tij. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...