6.4 C
Pec
E diel, 3 Mars, 2024

OKB-ja e shtyn edhe sot votimin e rezolutës për Gazën

Votimi i pritshëm i Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Gazën është shtyrë sërish.

Nada Tawfik e BBC-së në OKB thotë se ajo sapo ka parë diplomatë që largohen dhe ka pasur një njoftim se votimi është shtyrë për të enjten.

​Votimi për rezolutën e  Këshillit të Sigurimit të OKB-së që bën thirrje për ndalimin e luftimeve për të lejuar dërgimin e ndihmave humanitare në Gaza ishte shtyrë edhe dje, shkruan BBC./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...