17.3 C
Pec
E hënë, 5 Qershor, 2023

Olta Xhaçka në Bruksel për takimin e ministrave të jashtëm të BE-së

Mediat në Shqipëri kanë raportuar se në Bruksel ka shkuar ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka.

Kjo për të marrë pjesë sot në  takimin informal me ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian.

Xhaçka pritet që të zhvillojë një takim edhe me komisionerin Evropian për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi.

Në këtë takim pritet të diskutohet edhe për dialogun Kosovë-Serbi, ndikimin e agresionit rus në Ballkanin Perëndimor si dhe aspekte të bashkëpunimit rajonal. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...