29.4 C
Pec
E premte, 21 Qershor, 2024

Opera e Kosovës prezantoi koncertin “Kosova në Tinguj”

Mbrëmë në Amfiteatrin e Teatrit Kombëtar të Kosovës, në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve, Opera e Kosovës ka prezantuar koncertin “Kosova në Tinguj”.

I organizuar me rastin e takimit vjetor të Federatës Evropiane të Gazetarëve, që po mbahet për herë të parë në Prishtinë, koncerti mori vëmendjen e të pranishmëve duke krijuar një atmosferë të veçantë.

MKRS-ja tha se “Kosova në tinguj” është mbajtur nën drejtimin e dirigjentit Edon Ramadani, soprano Adelina Paloja, Besa Llugiqi dhe Zana Abazi-Ramadani. Instrumentistë Jon Rrecaj me klarinetë dhe Gent Hoxha me fyell e çifteli./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...