15.1 C
Pec
E premte, 31 Mars, 2023

Operohet me sukses, Neymar do të mungojë 4 muaj

Në një deklaratë, Paris Saint-Germain konfirmoi se Neymar iu nënshtrua një operacioni këtë të premte në spitalin në Doha të Katarit, për të kapërcyer dëmtimin në kyçin e këmbës së djathtë të marrë në ndeshjen kundër Lille, më 16 shkurt.

Klubi konfirmon se operacioni, i cili u ndoq nga mesfushori brazilian, Rodrigo Lasmar, ishte i suksesshëm dhe se sulmuesi 31-vjeçar tani po fillon protokollin e pushimit dhe të kujdesit pas operacionit.

Në buletinin e mëparshëm klinik, PSG përparoi me një kohë rikuperimi të vlerësuar prej tre deri në katër muaj./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...