8.9 C
Pec
E premte, 31 Mars, 2023

Orari i ndeshjeve të ‘Final 8’ Kupës së Kosovës në basketboll

Në Rahovec nga 15 deri më 19 shkurt do të jetë festivali i basketbollit për ‘Final 8’ Kupën e Kosovës në basketboll.

Në këtë ngjarje shumë të rëndësishme për basketbollin e Kosovës do të garojnë tetë klubet e elitës së meshkujve, finalja e Ligës së Femrave, si dhe katër skuadrat më të mira në Ligën e Parë të Meshkujve.

Te Liga e Parë do të përballen Bora me Istogun dhe New Basket me Vushtrrinë, kurse finalja do të zhvillohet të premten.

Në çerekfinale të Final 8 të ditës së parë do të përballen Trepça-Vëllaznimi dhe Peja-Rahoveci. Këto përballje ishin edhe në xhiron e fundit të Prince Caffe Superligës, duke paralajmëruar se do të zhvillohen sfida interesante në Rahovec.

Të enjten po ashtu priten sfidë interesante mes Sigal Prishtinës e Bashkimit dhe Golden Eagle Yllit dhe Ponte Prizrenit.

Gjysmëfinalet pritet të jenë të zjarrta, ku takohen fituesi i Grupit D me atë A, si dhe fituesi i Grupit B me C.

ORARI

E mërkurë 15.02.2023

Ora 14:00 Bora – Istogu (Liga e Parë e Meshkujve)

Ora 17:00 Trepça – Vëllaznimi Grupi D

Ora 20:00 Peja – Rahoveci Grupi A

E enjte 16.02.2023

Ora 14:00 NEW Basket – Vushtrria (Liga e Parë e Meshkujve)

Ora 17:00 Sigal Prishtina – Bashkimi Grupi B

Ora 20:00 Golden Eagle Ylli – Ponte Prizreni Grupi C

E premte 17.02.2023

Ora 14:00 NDESHJA FINALE – LIGA E PARË

Ora 17:00 GJYSMËFINALJA I GRUPI A – D

Ora 20:00 GJYSMËFINALJA II GRUPI B – C

E diel 19.02.2023

Ora 14:00 FINALJA E KUPËS SË KOSOVËS PËR FEMRAT

Ora 17:00 FINALJA E KUPËS SË KOSOVËS. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...