8.3 C
Pec
E premte, 19 Prill, 2024

Organizohet sot konferencë shkencore për leksikun e gjuhës shqipe

Në ambijentet e Istitutit Albanologjik, dega e gjuhës organzion konferencë shkencore me temën: “Studime për leksikun dhe leksikografinë dialektore”.

Në këtë konferncës do të prezantohen studimet që janë bërë dhe të arriturat e fundit në fushëne leksikografisë.

Pjesëmarrës në këtë aktivitet shkencorë do të jenë përfaqësues nga Universitetet e Prishtinës , Prizerenit , Gjilanit , të Akademisë së Shkencave të Shqipërisë ,Institutit të Gjuhës dhe Letërsisë në Tiranë , të Unveristetit të Vlorës dhe të Durrës ,të Katedres së Albanologjisë në Beograd, dhe nga Universitetet e Shkupit dhe Tetovës.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...