22.6 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

Osmani bën homazhe te busti i Albrightit: Do ta kujtojmë gjithmonë kontributin për lirinë e demokracinë tonë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka bërë homazhe pran bustit të ish-Sekretares amerikane të Shtetit, Madeleine Albright, në dyvjetorin e vdekjes së saj.

Osmani tha se trashëgimia e Albrightit është e skalitur jo vetëm në faqet e historisë së Kosovës por edhe në strukturën e vendit.

“Ne do ta kujtojmë përgjithmonë kontributin e saj të pamëshirshëm për lirinë dhe demokracinë tonë”, shkroi Osmani

Albright ishte Sekretare e Shtetit në kohën kur janë kryer sulmet e NATO-s mbi caqet serbe gjatë kohës së luftë në Kosovë, për të cilën ndërhyrje pati thënë se ishte bërë në emër të lirisë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...