8.3 C
Pec
E premte, 19 Prill, 2024

Osmani e përfaqëson Kosovën në samitin për Ukrainën në Tiranë

Presidentja Vjosa Osmani do ta përfaqësojë Kosovën të mërkurën në Tiranë ku mbahet samiti i parë mes Ukrainës dhe gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor.

Lajmi është konfirmuar, nga presidenca.

Sipas paralajmërimeve nga qeveria shqiptare palën ukrainase e përfaqëson  presidenti Volodymyr Zelensky.

Kjo është ndër ngjarjet e rralla që Zelensky viziton vendet e rajonit.

Ky takim vjen dy ditë pasiqë hyri në vitin e tretë lufta Rusi-Ukrainë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...