22.6 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

Osmani i falënderon ushtarët turq që shërbejnë në Kosovë

Presidentja Vjosa Osmani, mbrëmë ka bërë iftar bashkë me ushtarët turk që shërbejnë në Kosovë.

Osmani tha se “Turqia është ndër shtetet me kontributin më të madh në kuadër të KFOR-it”.

Ajo i falënderoi ata për kontributin e tyre për paqen dhe sigurinë.

“Prandaj, mbrëmë, në një iftar të përbashkët, i falenderova të gjithë ushtarakët që shërbejnë larg vendit e familjeve të tyre në mënyrë që të ketë paqe e siguri në Kosovë”, tha e para e shtetit Vjosa Osmani./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...