21 C
Pec
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Osmani ndan mirënjohje për nxënësit e një shkolle në Texas: E ndihmuan Kosovën me donacione për eliminimin e minave

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, i ka ndarë mirënjohje nxënësve të shkollës “Imagine International Academy”, të cilët e kanë ndihmuar Kosovën me donacion për eliminimin e minave.

Osmani, takimin me nxënësit dhe mësimdhënësit e “Imagine International Academy”, e bëri gjatë vizitës në Texas, e të cilët ndër vite kanë grumbulluar donacione për eliminimin e minave në Kosovë.

“Ky projekt është realizuar në bashkëpunim me organizatën HALO Trust, duke u fokusuar në heqjen e minave të vjetra tokësore në Kosovë”, shkroi Osmani.

Më tej, bëhet e ditur se e para e vendit i ka falënderuar nxënësit dhe mësimdhënësit e kësaj shkolle për kontributin, teksa u ka ndarë atyre edhe mirënjohje./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...