25.6 C
Pec
E diel, 16 Qershor, 2024

Osmani: Në këtë 25-vjetor të çlirimit dhe çdo ditë tjetër ‘Faleminderit ushtrisë amerikane’

Presidentja Vjosa Osmani është shprehur falënderuese për kontributin e dhënë të ushtrisë amerikane ndaj Kosovës.

Ajo, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka deklaruar se ndaj Kosovës ishin 25-vite shërbim dhe mbështetje e palëkundur e ushtrisë amerikane.

“‘Camp Bondsteel’ është mishërim i vërtetë i miqësisë së përjetshme midis Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara”.

“Në këtë 25 vjetor të çlirimit dhe çdo ditë tjetër: Faleminderit!”, ka shkruar Osmani./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...