16.1 C
Pec
E mërkurë, 7 Qershor, 2023

Osmani në takim me QUINT-in, BE-në dhe OSBE-në: Folëm për dialogun me Serbinë

Presidentja Vjosa Osmani është takuar sot me përfaqësuesit e QUINT-it, BE-së dhe OSBE-së.

Në takim është diskutuar lidhur me zhvillimet e fundit në dialogun Kosovë-Serbisë dhe tema të tjera.

Siç është bërë e ditur, Osmani ka shkuar për takim me ftesë të ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në OSBE, Michael Carpenter.

“Diskutuam zhvillimet e fundit në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi, sukseset e Kosovës në forcimin e demokracisë, si dhe përpjekjet tona të përbashkëta për paqe dhe siguri të qëndrueshme në kontinentin tonë”, ka shkruar Presidentja Osmani. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...