5.8 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Osmani pas kalimit të raportimit për anëtarësim në KiE: Presim rezultat pozitiv edhe në Asamblenë Parlamentare

Ka kaluar pika e Raportimit për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës në takimin që sot është mbajtur në Paris të Francës të Komitetit për Politikë të Jashtme dhe Demokraci.

Pas kësaj ngjarje madhore, ka reaguar presidentja e Kosovës Vjosa Osmani.

Osmani tha se tani pret që të ketë rezultat pozitiv edhe në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës.

“Ne do të vazhdojmë të punojmë me aleatët për të siguruar që të gjithë qytetarët tanë të kenë akses të drejtë në instrumentet e KiE përmes anëtarësimit të plotë të Kosovës”, tha ajo./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...