17.6 C
Pec
E diel, 24 Shtator, 2023

Osmani pas takimit me Pendarovskin: Diskutuam rëndësinë e bashkëpunimit dhe të ardhmen euroatlantike

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka dhënë detaje nga takimi me me homologun e Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovskin.

Osmani potencoi se kanë diskutuar për rritjen e bashkëpunimit drejt të ardhmes euroatlantike.

“Gjatë takimit të liderëve të Procesit Bërdo-Brijuni në Shkup, takova Presidentin e Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski”, shkroi Osmani.

“Së bashku diskutuam rëndësinë e bashkëpunimit në rritje që synon promovimin e paqes dhe stabilitetit në rajon dhe të ardhmen tonë euroatlantike”. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...