20.1 C
Pec
E enjte, 28 Shtator, 2023

Osmani për Lojërat Mesdhetare: Triumf i jashtëzakonshëm i sportit kosovar

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se Lojërat Mesdhetare do të jenë frymëzim për shumë sportistë kosovarë që të prekin majat e suksesit.

Ajo theksoi se Kosova do të organizojë Lojërat Mesdhetare 2030 duke i hapur dyert për 26 shtete nga tri kontinente dhe afër 5 mijë sportistë.

“Përgëzime për Komitetin Olimpik të Kosovës dhe të gjitha institucionet e Kosovës të angazhuara në këtë arritje të madhe”.

“Pa dyshim se Lojërat Mesdhetare do të jenë frymëzim për shumë të rinj e të reja, si dhe për sportistët kosovarë që të prekin majat e suksesit!”, u shpreh Osmani./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...