17.4 C
Pec
E mërkurë, 6 Korrik, 2022

Osmani pritet nga der Leyen, Michel e Macron: Mbështetja e miqve është vendimtare për ecjen në rrugën evropiane

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani para takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor me BE është pritur nga presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, kryetari i Këshillit Evropian, Charles Michel si dhe presidenti i Francës, Emmanuel Macron.

Osmani gjatë këtij takimi pritës e falënderoi presidentin e Komisionit Evropian, der Leyen për pritjen e ngrohtë.

Për këtë takim, Osmani në një postim në Facebook shkruan se përkrahja e miqve tanë është vendimtare për ecjen tonë përpara në rrugën evropiane.

“Përkrahja e miqve tanë është vendimtare për ecjen tonë përpara në rrugën evropiane”, shkruan Osmani.

Presidentja madje ftoi tre liderët der Leyen, Michel dhe Macron në Sunny Hill, në koncertin e Dua Lipas.

Osmani, duke folur rreth këtij koncerti, i tregoi presidentit Macron se Dua Lipa është nga Kosova. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...