11.2 C
Pec
E hënë, 27 Shtator, 2021

Osmani pritet nga Erdogan, ia shpreh falënderimin për përkrahjen që Turqia i ka dhënë Kosovës

Vjosa Osmani takon Presidentin ErdoganRaportet ndërmjet  Kosovës dhe Turqisë dhe mundësitë e thellimit të tyre ishin temë e diskutimi në takimin e presidentëve të shteteve.

Vjosa Osmani tha se e falënderoi Recep Tayyip Erdogan për përkrahjen që shteti i tij i jep Kosovës, gjatë një takimi që e ka zhvilluar me të këtë të premte.

“Në një takim shumë përmbajtësor me Presidentin Erdogan, biseduam për raportet e shkëlqyeshme ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republikës së Turqisë dhe për mundësitë e thellimit të bashkëpunimit në shumë fusha” shkroi Osmani në një postim në Facebook”.

Tutje e para e vendit shpjegoi se e përshëndeti mikpritjen dhe organizimin në SEECP dhe Antalya Diplomatic Forum./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...