4.2 C
Pec
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Osmani priti në takim lamtumirës ambasadorin e Zvicrës, Thomas Kolly

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadorin e Zvicrës, Thomas Kollyn, të cilin e ka falënderuar për angazhimin e tij të deritashëm, njoftojnë nga presidenca.

Sipas Osmanit, Zvicra është një partner strategjik i Kosovës dhe se marrëdhëniet ndërmjet të dy shteteve janë edhe më miqësore, shkaku i numrit të madh të kosovarëve që jetojnë  atje.

Duke falënderuar shtetin zviceran për mbështetjen e vazhdueshme të Kosovës, e para e shtetit e ka njoftuar lidhur me zhvillimet e fundit në veri të vendit pas sulmit terrorist dhe aktit të agresionit nga Serbia kundër Kosovës. Ajo ka nënvizuar rëndësinë e bashkëpunimit të ngushtë me shtetet aleate dhe koordinimit të institucioneve të sigurisë, me qëllim parandalimin e përsëritjes së akteve të tilla./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...