23.3 C
Pec
E diel, 7 Gusht, 2022

Osmani: Republika e Kosovës është me Ukrainën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka treguar mbështetjen e vendit për Ukrainën, pas tensioneve të shtuara mes kësaj të fundit dhe Rusisë.

“Republika e Kosovës është me Ukrainën”, ka shkruar Osmani në Twitter.

 

Qëndrim të njëjtë më herët kishte treguar edhe sekretari i ShBA-së, Antony Blinken, i cili shkroi se Shtetet e Bashkuara janë me Ukrainën.

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken dhe aleatët kryesorë të Uashingtonit në Evropë kanë lëshuar një paralajmërim tjetër për Rusinë për “pasoja të rënda” nëse ajo vepron në mënyrë agresive ndaj Ukrainës.

Ky shqetësim vjen pasi kanë kaluar disa javë që Moska ka përforcuar me ushtarë kufirin me Ukrainën./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...