16 C
Pec
E diel, 19 Maj, 2024

Osmani: Shqiptarët e Amerikës, urë e fuqishme e aleancës Kosovë – SHBA

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se shqiptarët e Amerikës janë ura më e fuqishme e aleancës së Kosovës me SHBA-të.

Osmani ka takuar shqiptarët e Amerikës në Teksas, teksa gjatë takimit i përgëzuar për të arriturat e tyre të jashtëzakonshme.

“Përgjatë kohërave sfiduese, ata ishin dhe janë ambasadorë të Kosovës, avokatë të kauzave tona dhe përkrahës të vendosur të aspiratave tona kombëtare”, ka thënë Osmani./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...