22.5 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Osmani: Shteti ynë është shtëpi e përbashkët e të gjitha komuniteteve

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar ditën e komuniteti egjiptian në Kosovë duke thënë se ky komunitet është pjesë e historisë të shtet ndërtimit.

Osmani ka shtuar se Komuniteti egjiptian i Kosovës reflekton jo vetëm diversitetin e shoqërisë së Kosovës, por edhe rëndësinë e unitetit dhe solidaritetit.

“Komunitetit egjiptian është pjesë e historisë së suksesit të shtetndërimit tonë, sikurse edhe e jetës institucionale”, ka thënë Osmani.

Postimi i plotë:

Presidentja Vjosa Osmani uron ditën e komunitetit egjiptian të Kosovës

Komuniteti egjiptian i Kosovës reflekton jo vetëm diversitetin e shoqërisë së Kosovës, por edhe rëndësinë e unitetit dhe solidaritetit.

Shteti ynë është shtëpi e përbashkët e të gjitha komuniteteve, pavarësisht dallimeve.

Komunitetit egjiptian është pjesë e historisë së suksesit të shtetndërimit tonë, sikurse edhe e jetës institucionale.

Gëzuar ditën e komunitetit egjiptian të Kosovës!/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...