29.6 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Osmani takohet me Blinkenin: Aleanca me SHBA-në, gurthemel për stabilitetin dhe prosperitetin global

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është pritur nga Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken në kuadër të Samitit të NATO-s që po mbahet në Washington

Në një postim në rrjetin social Facebook, Osmani ka shkruar se ka diskutuar me Blinkenin në Departamentin amerikan të Shtetit në Washington.

“Aleanca me SHBA-të nuk është vetëm një dëshmi e vlerave dhe parimeve tona të përbashkëta demokratike, por edhe një gurthemel për stabilitetin dhe prosperitetin global”, ka shkruar Osmani./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...