4.2 C
Pec
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Osmani takohet me Kryeministrin e Grenadës: Diskutuam për mundësitë e bashkëpunimit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka bërë të ditur se është takur me Kryeministrin e Grenadës Dickon Mitchell, ndërsa ka bërë të ditur se ka disukutuar rreth mundësisë së bashkëpunimit.

Osmani shtoj se, Kosova është e përkushtuar që të thelloj bashkëpunimin dhe të forcojë pozitën tonë ndërkombëtare.

“Në Neë York, takova Kryeministrin e Grenadës, Dickon Mitchell, me të cilin riafirmuam marrëdhëniet tona bilaterale dhe diskutuam për mundësitë e bashkëpunimit të interesit të ndërsjellë.

Kosova është e përkushtuar që të punojë ngushtë me partnerë në mbarë botën për ta thelluar bashkëpunimin, si dhe për ta forcuar pozitën tonë ndërkombëtare”, ka thënë Osmani./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...