17.5 C
Pec
E diel, 24 Shtator, 2023

Osmani takohet me Milanoviçin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me presidentin e Kroacisë, Zoran Milanoviqin.

Ky takim u mbajt para nisjes së punëve në Procesin e Brdo Brijunit.

Përndryshe Procesi i Brdo Brijunit organizohet nga tri vende: Maqedonia e Veriut, Sllovenia dhe Kroacia.

Atje liderët pritet që ta miratojnë një deklaratë të përbashkët, me anë të së cilës do të evidentohen sfidat dhe prioritetet rajonale, fokusuar edhe në integrimin vendeve të Ballkanit në BE. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...