22 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Osmani takohet me ministrin australian, folën për rolin e kosovarëve që jetojnë në Australi

Presidentja e Kosovës ka njoftuar se sot në Zvicër është takuar me ministrin australian Bill Shorten

Osmani thotë se temë diskutimi ishte mbështetja e palëkundur të vendit të tij për Kosovën

“Së bashku, diskutuam marrëdhëniet tona të shkëlqyera, zgjerimin e bashkëpunimit në fusha të ndryshme dhe rolin e paçmuar të diasporës sonë në Australi në forcimin e partneritetit tonë të qëndrueshëm”, ka shkruar Osmani./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...