16 C
Pec
E diel, 19 Maj, 2024

Osmani takohet me presidentin e Liberisë, diskutojnë për thellimin e bashkëpunimit

Presidentja, Vjosa Osmani është takuar me presidentin aktual të Liberisë, Joseph Boakai.

Gjatë takimit, Osmani tha se kanë diskutuar për thëllimin e bashkëpunimit në mës të dy vendeve.

“Liberia ka qenë ndër shtetet e para që e ka njohur Kosovën më 2008. Me Presidentin Joseph Boakai, diskutuam për thellimin e bashkëpunimit ndërmjet dy shteteve tona në fusha të interesit të përbashkët dhe në interes të popujve tanë”, u shpreh Osmani. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...