16.7 C
Pec
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Osmani takon Cholletin dhe Escobarin: Roli i SHBA-së është kyç për të përfunduar me sukses procesin e dialogut

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është duke qëndruar në një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Osmani të hënën mbrëmje ka pasur një darkë në New York me këshilltarin e lartë amerikan, Derek Chollet dhe të dërguarin e SHBA-së për dialogun, Gabriel Escobar.

Presidentja ka njoftuar se në takim kanë biseduar për zhvillimet në dialog.

“Theksoi rëndësinë e një qasjeje parimore për zbatimin e plotë dhe të balancuar të marrëveshjeve dhe se roli i SHBA-së është kyç për të përfunduar me sukses procesin, duke i hapur rrugën njohjes reciproke”, thotë Osmani.

Gjatë vizitës në SHBA, Osmani ka zhvilluar takime edhe me liderë tjerë botërorë.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...