13.4 C
Pec
E diel, 3 Mars, 2024

Osmani takon kryeministren e Danimarkës, diskutojnë për zhvillimet e fundit në Kosovë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, e ka takuar kryeministren e Danimarkës, Mette Frederiksen.

Osmani dhe Frederiksen, diskutuan për zhvillimet e fundit në Kosovë dhe rajon.

“Një mundësi e mirë për të diskutuar zhvillimet e fundit në vendin tonë dhe rajon. Danimarka është një mike e vlefshëme për Kosovën, dhe ne mezi presim të vazhdojmë të punojmë së bashku për të përballuar sfidat e përbashkëta”, ka shkruar Osmani në X./Njeshi

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...