8.2 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Osmani takon kryeministrin e Katarit, flasin për forcimin e marrëdhënieve mes dyja vendeve

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, po qëndron për një vizitë zyrtare në Katar.

Ajo u takua me kryeministrin dhe ministrin e Jashtëm të këtij vendi, Jassim Al Thani.

Osmani tha se gjatë këtij takimi u diskutua rreth marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Katarit.

“Për përpjekjet tona të përbashkëta për të forcuar bashkëpunimin midis vendeve tona në një sërë fushash. Shpreha mirënjohje për mbështetjen e vazhdueshme të Katarit për vendin tonë”, tha Osmani.\Njeshi\

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...